5 порад як правильно допомагати своїй дитині вчитися

От admin 0

Наскільки важливою є участь батьків у навчанні дитини ви напевно знаєте, про це пише кожен жіночий портал. Тепер ми поговоримо про те, як дотриматися в цьому процесі золотої середини і не зробити з Вашого малюка Васю з відомої дитячої пісеньки, де тато, який «сильний в математиці» навчається за свого сина весь рік.

Порада № 1

Цікавтеся заняттями та завданнями додому Вашої дитини, дізнавайтеся про ситуацію та її успішність по кожному уроку, але при цьому намагайтеся ініціювати її самостійність. Якщо Ви бачите, що дитина здатна прописати або прочитати елементарний текст, не втручайтесь і залиште це право.

5 порад як правильно допомагати своїй дитині вчитися

Порада №2

Коли Ви робите домашнє завдання з дитиною, пам’ятайте – Ви вже пройшли цей шлях, а він тільки став на нього. Не кричіть і не тисніть! Ваш перфекціонізм у цьому випадку не доречний, і піде тільки на шкоду дитині! Реагуйте на помилки малюка спокійно, зайва нервозність не сприятиме засвоєнню матеріалу дитиною.

Порада №3

Не лайте дитину за власний підхід у вирішенні якихось елементарних завдань. Важливо хвалити малюка за прояв до самостійності, нехай і не завжди він приводить його до позитивного результату. Допоможіть і направте його, якщо щось не виходить.

5 порад як правильно допомагати своїй дитині вчитися

Порада №4

Пам’ятайте, головна мета освіти – не хороша позначка у щоденнику. Набагато важливіше навчитися мислити здорово і розвиватися гармонійно. Тому не робіть і не вирішуйте за свою дитину завдання, тільки направляйте її. Якщо Ви вирішуватимете за нього елементарні шкільні завдання, Ви надасте йому «ведмежу послугу», і це тільки нашкодить йому в житті. Ви не завжди будете поряд, а дитина, яка не пройшла елементарну школу життя, і не навчилася приймати самостійні рішення, не зможе знайти вихід з нестандартної ситуації.

Порада №5

Слідкуйте, щоб Ваша дитина не тільки механічно заучувала все що задають, але й розуміла заданий матеріал.

І головне, пам’ятайте, навіть якщо Вашій дитині щось не вдається в школі, вона не стає від цього поганою чи неталановитою. Всі діти здатні засвоїти шкільну програму, просто деяким це вдається трохи краще або швидше, ніж іншим. Те, що Ваша дитина не зрозуміла щось з першого разу, не означає, що вона погана, дурна, або лінива, не карайте і не лайте – просто допоможіть їй зрозуміти!