Яка різниця, спирт у воду чи воду у спирт

От admin 0
Яка різниця, спирт у воду чи воду у спирт

Скільки ж суперечок для правильного розведення спирту. Який метод правильний, спирт у воду чи навпаки?

Деякі твердять – потрібно воду лити у спирт, щоб не проходити поріг менше 40 градусів, хтось навпаки, що потрібно спирт лити у воду, тому що у протилежному випадку відбувається зайве нагрівання, яке негативно впливає на якість продукту тощо.

Але найголовніше, що ніхто з тих, хто сперечається, не може навести залізних аргументів. Навіщо посилаються на Дмитра Івановича Менделєєва, який до цього відношення взагалі не має.

Ми не можемо зрозуміти, чому не можна проходити поріг менше 40 градусів, принаймні із чистим спиртом. Що буде поганого? З дистилятами можливо, особливо з фруктовими або зерновими, де є ризик утворення опалесценції. А в інших випадках переваг не бачемо.

А тепер про те, що треба лити спирт у воду, чому? Тому що нагрівання зайве відбувається, так давайте перевіримо, наскільки сильно відрізнятимуться температурні показники при додаванні спирту у воду і воду в спирт. За посиланням https://b-i-g.com.ua/yak-pravilno-rozvesti-spirt-shhob-vijshla-gorilka/ можете дізнатися правильну відповідь на це запитання.

Яка різниця, спирт у воду чи воду у спирт

Ось є у нас спирт, звичайний цукровий, міцністю 96,4%, нам потрібно розбавити його до 42%. Дуже доречно зручно користуватися алкокалькулятором у таких випадках.

У першому випадку ми додаємо спирт у воду, акуратно не поспішаючи, тонким струмком.

Спочатку обидва компоненти були однакової температури, приблизно 25 градусів. Нагрів все одно відбувся, що в принципі не дивно і в максимумі набрав 34,6 градусів за цельсієм.

Тепер зробимо навпаки, воду литимемо в спирт.

Розчин теж нагрівся, але трохи вищий, на 0,5 градуса. Ви дійсно вважаєте, що така різниця відіграватиме велику роль? Десь на виробництвах, де все відбувається у більших масштабах, це можливо гратиме якусь роль. Але ми самогонники любителі, більшість з нас обмежується банками об’ємом 3-5 літрів.

І тут ви нам можете сказати, у школі ж навчали, сірчану кислоту у воду, літій, калій теж у воду і ніяк не навпаки. розчиняється компонент вливається в розчинник і т.д.