Льон — це справді корисно чи чистий маркетинг?

От admin 0
Льон — це справді корисно чи чистий маркетинг?

Напевно всі бачили на полицях із продуктами «для здорового харчування» лляне насіння, каші та олію. На етикетках там запевнення, що все це дуже корисно для серця та мозку, лікує артрит, діабет, захворювання кишечника і навіть рак. Що з перерахованого правда читайте у цій статті, а в якому вигляді краще вживати льон роповідають за цим посланням https://cbo.org.ua/yak-pravilno-zavaryuvati-llyane-nasinnya-dlya-shlunka/.

Насамперед є насіння просто так, цілком — не найкраща ідея. У них дуже товста шкірка, тому організм майже нічого не зможе з них засвоїти, і вони пройдуть, як то кажуть, транзитом. Лляні каші, де насіння перемелювання – інша справа, все всмоктується чудово! Тут, правда, є проблеми зі смаком та зовнішнім виглядом… але якщо додати ягід і, наприклад, молока, все виходить дуже апетитно. З погляду здоров’я така каша дуже корисна – у льоні містяться лігнани – речовини, які профілактують хвороби кишечника і мають потужну антиоксидантну дію. Якщо ж насіння перемолоти ще сильніше, вийде борошно, яке можна використовувати у випічці. Але льон все-таки не злак, а трава, в його насінні немає клейковини (глютена), тому в якості основи все ж таки краще взяти пшеничне борошно, а для користі додати трохи лляної.

Льон — це справді корисно чи чистий маркетинг?

Що щодо олії? В інтернеті його рекомендують приймати окремо, щодня натще. Лляна олія і справді містить важливі омега-3 ненасичені жирні кислоти. Його користь підтверджують дослідження: воно полегшує симптоми атеросклерозу, гіпертонії, цукрового діабету, навіть прискорює лікування прищів! Але будьте уважні — лляна олія протипоказана при гострих захворюваннях ШКТ, наприклад, ерозивному гастриті, виразці, гострому панкреатиті. І, звичайно, зовсім не обов’язково пити його натще, найкраще додавати в салати (мені особисто дуже подобається смак – коли воно свіже, звичайно, а довго зберігати не можна, прогоркає моментом). У відварі льону також є користь – тут міститься басорин – це рослинний слиз, який обволікає стінки кишечника і чинить захисну дію.

Загалом покладати на льон великих надій не варто, все-таки це не ліки. Але як корисна добавка до раціону — відмінне рішення!